Karantinas nesutrukdė išreikšti dėkingumą

2020-11-27 (atnaujinta 2024-05-14)

Kai žemę nukloja vėjo blaškomi margaspalviai lapai, į anapus Atlanto esančias angliakalbes šalis atkeliauja viena prasmingiausių rudeninių švenčių. Tai dar 1621 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose pradėta švęsti Padėkos diena.

Kiekvienoje šeimoje  ar draugų rate dažnai turėtų  skambėti žodžiai „ačiū, kad esi, ačiū už...“. Tačiau randant vis mažiau laiko susiburti drauge, o šiais metais dar ir pandemijos akivaizdoje, Padėkos diena tapo puikia proga ištarti „ačiū“ brangiems žmonėms ir praleisti laiką kartu su šeima.  Ketvirtas lapkričio ketvirtadienis yra ta diena yra metas, kai išreiškiamas dėkingumas už draugystę, meilę, rūpestį, užuojautą ir nuostabias akimirkas ar šiltus prisiminimus.

Mūsų gimnazijoje anglų kalbos užsiėmimų metu Padėkos diena minima kiekvienais metais. Šiemet pažymėti šią prasmingą dieną buvo skirtos netradicinės asinchroninės anglų k. pamokos. Paprastai gimnazijoje šią dieną minėdavome, susėdę į vieną darnų ratą už gausiomis rudeninėmis vaišėmis nukrauto stalo, susikibę rankomis ir prisimindami smagiausias drauge praleistas akimirkas, reikšdami savo jausmus, išsakydami padėkas. Šiais metais, esant karantino sąlygoms, padėkas skyrėme savo artimiausiems žmonėms – tėveliams, gamindami padėkos vakarienes ir rašydami jiems eiles. Na, o anglų kalbos pamokose aptarėme receptus, pataisėme ir pagražinome rašymo darbus, skirtus pradžiuginti artimuosius.

Mokiniams svarbu ne tik išmokti anglų kalbą, tačiau taip pat ir praplėsti savo tarpkultūrines žinias apie tas šalis, kuriose ši kalba yra gimtoji, o tiesiausias kelias į tai tiesiamas per tradicijų pažinimą ir puoselėjimą. Padėkos dienos minėjimas - ne tik puiki galimybė tobulinti kalbėjimo anglų kalba įgūdžius, suprasti kitas kultūras, bet ir įvertinti gausias likimo dovanas, bei ištarti atvirą „ačiū“.

Anglų k. mokytoja metodininkė Jūratė Pilsudskienė

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka