Aktyvi 7a klasės mokinių kraštotyrinė veikla Anykščiuose

2020-10-15 (atnaujinta 2024-05-14)

Anykščiai – mažas žemės kampelis, kur rasime viską, kuo turtinga Lietuva. Čia pamatysime apdainuotąjį Anykščių šilelį, kuriame guli svarbiausias Lietuvos akmuo ir teka ilgiausia lietuviška upė, driekiasi vienintelis prie Baltijos Medžių lajų takas. Anykščiuose stiebiasi ir aukščiausia bažnyčia Lietuvoje. Nenuostabu, kad būtent šį mūsų krašto lopinėlį 7a klasės mokiniai lanko jau kelintą kartą. Šiemet septintokų tikslas buvo atrasti dar nematytus Anykščių kampelius, aktyviai susipažįstant su visomis jų grožybėmis.

Labirintų parkas – tai unikalus ir vienintelis tokio tipo pramogų parkas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Lenktynių labirintuose buvo išbandyti septintokų orientavimosi įgūdžiai. Puikių emocijų ir naujų patirčių mokiniai pasisėmė klaidžiodami po veidrodžių ir juostelių labirintus. Ekstremalių pojūčių netrūko išbandant Padangų nusileidimo ir Mini laipynių parko trasas, Vandens mūšio valteles ir Šaudyklą. Judesio netruko ir prie karuselės, Mini ekskavatoriaus bei žaidimų aikštelėje, o tikrieji sporto aistruoliai demonstravo savo įgūdžius ant Šokinėjimo pagalvės, žaisdami Mini golfą, Didžiaisiais šachmatais, Didžiuoju Jenga ir Didžiosiomis šaškėmis. Kreivų veidrodžių kambarys, didžiausias Lietuvoje Topiarų parkas, Energetinis labirintas, Mini ZOO gyventojai, vairavimo mokyklėlė taip pat sulaukė didžiulio susidomėjimo.

Anykščių miesto rytiniame pakraštyje, kur susikerta Šventosios ir Anykštos upės, sunku nepastebėti aukštojo Kalitos kalno, kurio aukštis nesutrukdė septintokams nusileisti linksmaisiais kalneliais ir pajusti naujas bei netikėtas emocijas Rogučių trasoje.

Ir kaip neaplankyti šalia Bijeikių piliakalnio pastatyto 15 m bokšto su apžvalgos aikštele, nuo kurios atsiveria nuostabi Rubikių ežero ir apylinkių panorama. Ir kaip neužkopti į Laimės žiburį! 14 m aukščio architekto Vytauto Gabriūno paminklas Laimės žiburys, pastatytas pagal to paties pavadinimo Jono Biliūno legendą.

Po tokios aktyvios pažintinės veiklos visos kelionės namo metu mokiniai saldžiai snaudė patogiose autobuso sėdynėse. Ši išvyka tapo svariu įrodymu, kad sportas gryname ore kartu su klasės draugais ir puikus poilsis – geriausia, ką galime patys sau padovanoti, artėjant drėgnajam metų laikui.

Savo sportiškais ugdytiniais didžiuojasi klasės vadovė Jūratė Pilsudskienė

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka